Достапни линкови

Активни над 50 пожари во Грција


Пожарникарските екипи продолжуваат со гаснење на 59 шумски и 99 пожари во урбаните области во Грција. Грчките власти се обратија кон земјите-членки на Европската унија за помош во борбата со пожарите. Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казњов изјави дека денеска ќе испрати три канадери за Грција

XS
SM
MD
LG