Достапни линкови

Земјотрес од 7 степени по Рихтер во Тихиот Океан


Илустрација, архивска фотографија

Земјотрес со интезитет од 7 степени по Рихтеровата скала ги погоди Соломонските острови кои се ноаѓат на јужниот дел на Тихиот Океан, источно од Папуа Нова Гвинеа, соопшто американскиот институт за геофизика. Се уште нема информации за претрпена штета. Пацифичкиот центар за цунами соопшти дека се мали шансите за цунами.

XS
SM
MD
LG