Достапни линкови

Судири во Каиро, најмалку шест мртви


Во судирите меѓу египетските безбедносни сили и поддржувачите на забранетото Муслиманското братство се убиени најмалку шест луѓе. Судирите избија на протестите во Каиро во организација на Муслиманското братство. Луѓето излегоа на протести по петочната молитва. Од Министерството за внатршени работи велат дека демонстрантите почнале да пукаат кон локалното население, по што полицијата интервенирала.

XS
SM
MD
LG