Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер со променлив правец. Утринскататемпература ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер со променлив правец. Утринската температура околу 18, а дневната ќе достигне до 37 степени.

XS
SM
MD
LG