Достапни линкови

Украина го усвои законот за заем од ММФ


Украинскиот парламент го усвои законот потребен земјата да ја добие втората транша од финансиската помош од Меѓународниот монетарен фонд, соопшти денеска заменик министерот за финансии. ММФ треба да и даде кредит од 1,7 милијарди долари на Украина.

XS
SM
MD
LG