Достапни линкови

Предвремени избори во Грција?


Можно е во септември или октомври да се одржат предвремени избори во Грција, изјави министерот за внатрешни работи Никос Вуцис, пренесува британскиот весник „Гардијан“. Тој тоа го изјави денеска, откако пратениците на владејачката партија СИРИЗА се побунија, затоа што беа принудени да го поддржат законот за реформи, на барање на кредиторите.

„Многу е веројатно да имаме избори во септември или октомври, во зависност од развојот на настаните во целина“, рече министерот.

XS
SM
MD
LG