Достапни линкови

Ајкулите во Вардар - инсталација на активисти


Во реката Вардар во Скопје денеска се појавија макети на ајкули. Според активисти, се работи за уметнички активизам.

Од град Скопје велат дека не знаат кој ја поставил инсталацијата и оти тие се само надлежни за чистењето на коритото и негово средување.

XS
SM
MD
LG