Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG