Достапни линкови

Грчкиот заменик министер за финансии поднесе оставка


Грчкиот заменик министер за финансии Надиа Валавани го информираше премиерот Алексис Ципрас дека поднесува оставка од функцијата, соопштија од Министерството. Заменик министерката ја поднела оставката на 13 јули. Валавани во писмото му се заблагодарува на премиерот што и дал можност „да им служи на напорите за ослободување“.

XS
SM
MD
LG