Достапни линкови

Јеменските сили го зазеле аеродромот во Аден


Јеменските сили кои се борат против шиитските бунтовници Хути во јужниот дел на земјата велат дека тие ја презеле контрола на меѓународниот аеродром во Аден. Силите на владата во егзил, продолжуваат со тешките борби околу градот, откако вчера беше прекинато хуманитарното примирје под покровителство на ОН. Јеменските сили исто така зазеле и една област од Аден.

XS
SM
MD
LG