Достапни линкови

Оланд - Грција не беше понижена


„Грција не беше понижена со договорот постигнат во Брисел за нејзиниот долг“, изјави францускиот претседател Франсоа Оланд во денешното традиционалното интервју,јави дописникот на МИА од Париз.

„Понижување ќе беше ако ја избркавме од еврозоната“, рече Оланд, оценувајќи дека во грчката криза Франција ја играше својата улога за да придонесе Грција да остане во еврозоната.

XS
SM
MD
LG