Достапни линкови

Времето денеска: сончево, наместа облачно


Illustration -- U.S justice statue with sword and scale. cloudy sky in the background.

Во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала до умерена облачност и услови за слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 26 до 35 степени. Во Скопје ќе биде сончево. Ќе дува засилен ветер претежно од северозападен правец. Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната ќе достигне до 33 степени.

XS
SM
MD
LG