Достапни линкови

Наркобосот Шариќ осуден на 20 години затвор


Наркобосот Дарко Шариќ е осуден на казна затвор во траење од 20 години, одлучи Судот во Србија. Тој е обвинет за криумчарење на 5,7 тони кокаин од Латинска Америка воЕвропа. Шариќ негира дека го сторил делото и не присуствуваше во судницата за време на изрекување на казната.Адвокатот на Шариќ најави тужба за пресудата. Осудени се уште 21 член на групата која криумчарела дрога.

XS
SM
MD
LG