Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан, најмалку 33 жртви


Бројот на жртви од смртоносниот бомбашки напад во југоисточен Авганистан се искачи на 33, велат авганистанските власти. Нападот се случи вчера во близина на поранешната американска амбасада во провинцијата Кост. Властите велат дека сите жртви се цивили. Воената база Камп Чапман порано ја користеше ЦИА за спроведување напади врз милитантите. А сега ја користат авганистанските сили.

XS
SM
MD
LG