Достапни линкови

Крајниот рок за договор со Ирак истекува


Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф, американскиот државен секретар Џон Кери и шефицата за надворешна политика Федерика Могерини водат разговори на највисоко ниво за иранската нуклеарна програма. Најновиот краен рок што си го зададоа преговарачите истекува денеска. Иако дипломатите велат дека се блиску до конечен договор, сепак велат дека не може да се гарантира. Се очекува попладне иранскиот претседател Хасан Рохани да и се обрати на нацијата на државната телевизија.

XS
SM
MD
LG