Достапни линкови

Франција - Ослободени 18 заложници во Трговски центар


Архивска фотографија.

Француската полиција евакуираше 18 луѓе од Трговски центар во близина на Париз кои биле земени како заложници од ограбувачи, соопшти полицијата. Француските медиуми јавувија дека тројца вооружени мажи зеле луѓе како заложници. Никој не е повреден. Засега нема индиции дека нападот бил терористички акт, велат полициски извори.

XS
SM
MD
LG