Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до 36 степени.Во Скопје ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 33 степени.

XS
SM
MD
LG