Достапни линкови

Лагард: неопходно преструктуирање на грчкиот долг


Директорот на Меѓународниот монетарен фонд Кристин Лагард изјави дека е неопходно преструктуирање на долгот на Грција и даде уверување дека продолжува активно да бара решение за кризата во таа земја. Преструктуирањето на долгот според нас е неопходно во случајот на Грција, со што ќе се создадат услови за таа да биде во можност да го исплати, нагласи таа.

XS
SM
MD
LG