Достапни линкови

Банките во Грција остануваат затворени


Грчките власти денеска ќе објават дека банките во државата ќе останат затворени и по петок. Според високи владини претставници, на кои се повикуваат западни медиуми, банките ќе останат затворени и понатаму со цел да се спречи колапс на банкарскиот систем. Властите на 28 јуни воведоа контрола над капиталот. Повлекувањето на пари од банкоматите е ограничено на 60 евра дневно.

XS
SM
MD
LG