Достапни линкови

Времето сончево и многу топло


Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

УВ ќе изнесува 8.

XS
SM
MD
LG