Достапни линкови

Нетанјаху-Иран е најопасна земја во светот


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го нарече Иран најопасната земја во светот. Според него, во првиот момент кога ќе бидат повлечени санкциите на САД и ЕУ врз земјата стотици милијарди долари ќе влезат во иранската економија. Тој порача дека заканата од Исламската држава кој спроведе ракетен напад врз Израел не е ништо во споредба со можностите на иранската нуклеарна програма.

XS
SM
MD
LG