Достапни линкови

Меккејн-Американската војска да остане подолго во Авганистан


Американскиот сенатор Џон Меккејн

Американскиот сенатор Џон Меккејн изјави дека преостанатите американски војници во Авагнистан треба да останат во земјата подолго од планираното со цел да се спречат талибанците да напредуваат во офанзивата. Тој ја даде изјавата за време на посетата на Кабул. Според него, авганистанските сили храбро се борат, но претрпуваат тешки загуби.

XS
SM
MD
LG