Достапни линкови

Путин-Односите на Русија и САД клучни за безбедноста


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека односите меѓу Москва и Вашингтон се клучни за обезбедување меѓународна стабилност и покрај разликите меѓу двете земи. Путин ја даде изјавата во пораката до американскиот претседател Барак Обама во која го честита денот на независноста на САД. Според него, двете земји мора да имаат дијалог базиран врз еднаквост и почит за нивните засебни интереси.

XS
SM
MD
LG