Достапни линкови

Ал Каеда одговорна за нападот врз Израел


Огранокот на екстремистичката група Исламска држава во Египет ја презема одговорноста за ракетниот напад врз јужниот дел на Израел. Според соопштението објавено на социјалната мрежа Твитер три ракети биле истрелани врз еврејски позиции во окупираната Палестина. Според соопштението, нападот бил поврзан со наводната поддршка на Израел на египетските безбедносни сили на 1 јули, кога милитантите нападнаа воени пунктови во источен Синај.

XS
SM
MD
LG