Достапни линкови

Напади на Боко Харам во Нигерија, 150 жртви


Припадници на Боко Харам во Нигерија.

Во последните напади на Боко Харам во Нигерија во изминатите денови загинале повеќе од 150 луѓе. Нигерискиот претседател Мухамед Бухари изјави дека насилството е нехумано и варварско. Францускиот претседател Франсоа Оланд кој е во посета на регионот повика на спроведување самит на нациите кои се борат против Боко Харам со цел подобро да ги координираат нивните напори.

XS
SM
MD
LG