Достапни линкови

Временска прогноза-Стабилно и потполо


Времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и потопло со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови можна е изолирана појава на краткотраен дожд повеќе во источните и југоисточните делови од земјава. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени.

Во Скопје стабилно и потопло со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 32 степени. Од понеделник времето во земјава ќе биде потопло. Дневната температура во поголемиот дел од земјава ќе се движи од 30 до 39 степени во четврток.

XS
SM
MD
LG