Достапни линкови

Протест пред резиденцијата на премиерот Груевски


Неколку стотици граѓани попладнево протестираа пред зградата на премиерот Никола Груевски, барајќи да поднесе оставка. Тие тропаа со тапани, лажици и тањири и пуштаа и дел од прислушуваните разговори што периодов ги објавуваше лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

XS
SM
MD
LG