Достапни линкови

Бука и „бомби“ пред зградата на Премиерот


Неколку стотоци демонстранти протестираат пред зградата во која живее премиерот Никола Груевски. Тие прават бука со тањири, лажици, тенџериња и тапани и бараат оставка од премиерот. На протестот исто така се пуштаат и така наречените бомби, односно прислушувани разговори кои беа објавени претходно, а демонстрантите носат и флаери со цитати од прислушуваните разговори. Денешниот протест е во организација на движењето „Граѓаните за Македонија“. Ваков сличен протест имаше и пред една недела.

XS
SM
MD
LG