Достапни линкови

Пукање во воената морнарица во Вашингтон


Од нападот во септември 2013.

Зградата на воената морнарицата во Вашингтон е заклучена по извештаите дека вооружен човек пукал кон воените објекти, изјави портпаролот на морнарицата Педро Родригез, но не даде дополнителни информации за тоа дали има повредени. Во септември 2013 во напад на Мораницата вооружен човек уби 12 луѓе, а тројца беа повредени.

XS
SM
MD
LG