Достапни линкови

Цената на струјата се намалува за 0,33 проценти


Цената на струјата за крајните корисници од утре се намалува за 0,33 проценти, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Комисијата вчера на седница ги разгледувала извештаите од енергетските компании. Новата одлука за цената на струјата ќе важи од 1 јули годинава.

XS
SM
MD
LG