Достапни линкови

Лавров: Русија добро ја разбира Грција


Сергеј Лавров

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека во целост ја разбира политиката на грчкиот премиер Алексис Ципрас. Сепак, Лавров кој имал телефонски разговор со неговиот грчки колега Никос Коѕијас, како што соопшти руското министерство за надворешни работи, изразил надеж дека Брисел ќе спречи „сценарио со најлоши последици“ по Атина.

XS
SM
MD
LG