Достапни линкови

Времето денеска: нестабилно со пороен дожд


Во Македонија ќе биде нестабилно со пороен дожд и со грмежи, наместа е можна појава на град. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 21 до 28 степени. Во Скопје променливо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во првата половина од денот. Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

XS
SM
MD
LG