Достапни линкови

Средба Лавров - Кери утре во Виена


Архивска фотографија.

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Џон Кери ќе се сретнат утре во Виена.

Кери и министрите за надворешни работи на Иран, Британија, Франција и Германија заедно со претставници на ЕУ, Русија и Кина разговараат за иранската надворешна работа. Утре истекува рокот во кој треба да се постигне договор, но високи претставници велат дека разговорите може да бидат одложени за неколку денови.

XS
SM
MD
LG