Достапни линкови

Денеска во Брисел преговори меѓу Белград и Приштина


Премиерот на Србија Александар Вучиќ изјави дека на денешните преговори во Брисел со делегација на Косово заминува со надеж дека ќе бидат постигнати решенија. „Но, се не зависи од нас. Потребни се компромиси, но тоа мора да го разбере и другата страна“, изјави Вучиќ, додавајќи дека е разочаран што не била донесена одлука за формирање специјален суд за злосторства што ги направила ОВК.

XS
SM
MD
LG