Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно со локален дожд


Во Македонија ќе биде променливо облачно, од пладневните часови ќе има повремен локален дожд, особено во планинските региони. Ќе дува умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието. Утринската температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а дневната од 23 до 29 степени. Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северен ветер. Од пладне ќе има услови за повремен слаб дожд. Утринската температура ќе биде 15, а дневната ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG