Достапни линкови

Времето денеска:Променливо облачно со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Попладне ќе има услови за локална појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура од 13, а дневна 28 степени.

Без поголеми промени на времето се до средината на наредната недела.

XS
SM
MD
LG