Достапни линкови

Тунис:Идентификувани десет од жртвите во нападите


Десет од 38 те жртви во петочните терористички напади во Тунис денеска се идентификувани и во поголемиот дел се Британци , соопшти Министерството за здравство на Тунис.

"Десет тела беа идентификувани од 38: осум Британци,еден Белгијанец и еден Германец ", изјави Науфел Сомрани, од Министерството за здравство

"Триесет и девет лица се повредени, а тие се Британци, Германци и Белгијци, додаде Сомрани.

Министерството соопшти дека националноста на жртвите се утврдува бавно, бидејќи поголемиот дел од туристи беа убиени на плажа, во момент кога во себе немале документи.

XS
SM
MD
LG