Достапни линкови

Оланд- Нападот на фабриката е терористички чин


Францускиот претседател Франсоа Оланд го нарече терористички напад, нападот на една фабрика во близина на Лион, при што еден човек е обезглавен. Други двајца се повредени во нападот во фабрика за гас, рече Оланд. Тој рече дека осомничениот за нападот е уапсен и идентификуван. Обезглавениот човек бил прекриен со прекривка испишана со арапски букви и оставен на влезот на фабриката. Во фабриката исто така имало уште две знамиња со арапска содржина.

XS
SM
MD
LG