Достапни линкови

Напад во фабрика во Франција


Насловна на сатиричниот весник Шарли Ебдо.

Еден загинат и неколку повредени е билансот од нападот во една фабрика во Франција. Нападот го извршил напаѓач кој носел знаме со исламистички написи. Тој влегол во фабриката и поставил неколку помали експлозивни направи, соопштуваат официјални лица. Напаѓачот потоа бил уапсен и им бил познат на разузнавачките служби. Нападот доаѓа на речиси шест месеци од исламистичките напади во Франција кои започнаа со нападот на сатиричниот весник Шарли Ебдо.

XS
SM
MD
LG