Достапни линкови

ЛГБТИ- Мораториум на соработката со Влада


Претставниците на ЛГБТИ заедницата пред Владата во Скопје, објавија дека прекинуваат секаква соработка со институциите се додека премиерот не си даде оставка. Тие и забележуваат на власта за неспроведување истрага за нападите што се случија во Старата скопска чаршија пред две години.

XS
SM
MD
LG