Достапни линкови

Антивладин протест пред зградата на премиерот Груевски


Неколку илјади демонстранти попладнево од пред Владата маршираа до резиденцијата на премиерот Никола Груевски, порачувајќи му да си даде оставка. Протестот наречен „Ука, бука, оди си Никола“ е во организација на коалицијата „Граѓаните за Македонија“.

XS
SM
MD
LG