Достапни линкови

Оланд и Обама телефонски за шпионирањето


Францускиот претседател Франсоа Оланд соопшти дека телефонски разговарал со неговиот американски колега Барак Обама за информациите дека САД шпионирале француски претседатели. Во соопштението од Кабинетот на Оланд се наведува дека Обама рекол оти останува посветен на тоа да се се стави крај на практиките кои можеби се случувале во минатото и кои се сметаат за неприфатливи меѓу сојузници.

XS
SM
MD
LG