Достапни линкови

Груевски на ФБ - Нови реформи за ЕУ интеграции


Владата на седница усвоила План за нови реформи за европската интеграција, кој ќе се фокусира на унапредување на владеење на правото, слободите, изборното законодавство, борбата со криминалот и корупцијата со конкретни мерки и рокови,објави денеска на својот Фејсбук профил премиерот Никола Груевски.

Понатаму премиерот пишува дека посебен тим на министри неделно ќе се среќаваат неколкупати за да ги подготвуваат и реализираат евро-реформите.

XS
SM
MD
LG