Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево, потоа нестабилно


.

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната до 26 до 32 степени. Во Скопје претпладне сончево со слаб јужен ветер. Попладне ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд и ретки грмежи. Повремен дожд ќе има и во текот на ноќта. Утринската температура до 11, а дневната ќе достигне до 29 степени.

XS
SM
MD
LG