Достапни линкови

Млада жена се самозапалила во Градскиот парк во Скопје


Илустрација.

Девојка на возраст од 25 до 30 години се замозапалила во Градски парк во Скопје, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи.

Од добиената пријава, телото на девојката е пронајдено во Градскиот парк, на паркингот, во близина на ресторанот „Балканика“. Од МВР велат дека екипата на итната медицинска помош константирала смрт кога пристигнала. Се уште нема информациите за мотивите за самоубиството.

XS
SM
MD
LG