Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево и топло


Во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, на планините со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и западен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 16 степени, а дневната од 23 до 31 степен. Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

XS
SM
MD
LG