Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне не е исклучена појава на краткотраен дожд, особено на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG