Достапни линкови

Оланд против квоти за мигранти


Францускиот претседател Франсоа Оланд

Францускиот претседател Франсоа Оланд изјави денеска дека треба да ги адресираат причините кои ја довеле и предизвикале илегалната миграција. Тој по средбата со лидерите на Словачка, Чешка, Унгарија и Полска во Братислава нагласи и дека не смета оти наметнувањето на национални квоти како што предлага Европската комисија се правиот метод за справување со големиот број на мигранти од африканските земји и Средниот исток.

XS
SM
MD
LG