Достапни линкови

Путин-Русија не прифаќа ултиматуми


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека западните земји не смеат да се мешаат во работите на неговата земја и никој не треба да и се обраќа на Русија преку поставување ултиматуми. На нас ни кажуваат оти САД знаат подобро што ни е потребно, но, како што порача Путин треба да ги остават сами да ги дефинираат сопствените интереси и потреби. Путин на економскиот форум во Санкт Петерсбург предупреди и дека Русија нема со сила да прифати обиди за решавање на конфликтот во источна Украина.

XS
SM
MD
LG