Достапни линкови

Заврши лидерската, нова средба на 29 јуни


Заврши средбата на лидерите на ВМРО ДПМНЕ, ДУИ, СДСМ и ДПА во клубот на пратениците во Скопје. По кусата средбата беше издадено соопштение во кое лидерите искажуваат посветеност на спроведување на договорот од 2 јуни. Лидерите се договориле, на 29 јуни да ги продолжат разговорите за целосно спроведување на договорот.

„Го поддржуваме транспарентното менаџирање од страна на ЕУ со текстот на овој договор, како и со сите специфични препораки поврзани со системските реформи во областа на владеењето на правото, кои ќе бидат спроведени во интерес на сите граѓани“, стои во соопштението.

XS
SM
MD
LG